Wuestman viert 155 jaar met Future Workplace, de werkomgeving van de toekomst
Voor Wuestman is 2025 een bijzonder jaar, waarin het familiebedrijf 155 jaar bestaat. Het 150-jarig jubileum kon door corona niet worden gevierd. Om dit lustrum wel te vieren, organiseerde Wuestman een speciaal inspiratie-netwerkevenement, in samenwerking met 2ICT. Relaties beleefden op donderdag 6 november Future Workplace: de werkomgeving van de toekomst.
Na een grootse start met een aftelmoment haalde dagvoorzitter Gerjanne Scheffel de directies van Wuestman – Ruurd Wuestman en Arthur Noordermeer – en 2ICT, Erwin Bruinink en Marcel Langevoort naar het podium. Ruurd Wuestman (vierde generatie) is ‘apetrots’ op het bedrijf wat er nu staat. Wat ooit begon als boekhandel/uitgeverij evolueerde naar kantoormachines, meubilair en verbruiksartikelen. Nu is Wuestman een business to business georiënteerd bedrijf met de blik naar buiten. High tech, met focus op turn key inrichting, vulde Arthur Noordermeer aan. De directie bedankte een mooi team van medewerkers voor hun tomeloze inzet. ,,Samen maken we het verschil voor onze klanten.”
Over de samenwerking tussen Wuestman en 2ICT zegt Erwin Bruinink: ,,We versterken elkaar mooi. Doordat we elkaar aanvullen, kunnen we werkconcepten integreren en samen een moderne werkplek inrichten.”

Interactief programma
Tijdens dit unieke evenement werden de 150 aanwezige deelnemers geïnspireerd door de nieuwste ontwikkelingen in audiovisuele technologie en op het gebied van IT-beveiliging. Keynote spreker Michel Bouman van Microsoft ging in op de toepassingen van Artificial Intelligence (AI) en de impact op werkprocessen binnen organisaties.
75 procent van de organisaties gebruikt AI al op het werk, 46 procent sinds dit jaar. Van een persoonlijke assistent die notities bij vergaderingen maakt, zal dit verder ontwikkelen tot AI-medewerkers en begeleiders, die uiteindelijk worden aangestuurd door mensen, is zijn verwachting. ,,De toekomst van werk is niet AI of mens; het wordt de naadloze samenwerking tussen beiden, wat mensen de beste versie van zichzelf maakt.” Gaat AI dan alle banen overnemen? Er gaan banen verdwijnen en er komen nieuwe voor terug. De notulist verdwijnt: beroepen van de toekomst zijn een AI-prompt schrijver en een AI-marketeer.
Vier workshops
Daarna was er keuze uit vier verschillende break-out-sessies. Deze workshops van 20 minuten werden beëindigd door een slag op de gong.
Bij de workshop De raadzaal van de toekomst konden deelnemers zichzelf in beeld zien als ze de microfoon aanzetten.
Met een VR-bril op kon worden gekeken in de virtuele werkomgeving van Total Packaging en de raadszaal van de gemeente Deventer. Wuestman gebruikt virtual reality (VR) en augmented reality (AR) als visualisatie in projectontwerp. Deze interactieve technieken geven meer inzicht in indelingen, materiaalgebruik en details, zodat wensen beter aansluiten. Met een presentatie door VR en AR wordt projectontwerp levensecht, alsof het al gerealiseerd is, zo ervaarden de bezoekers.
Corine van Beek, projectmanager van de gemeente Deventer: ,,Wuestman heeft de raadszalen van Deventer en Raalte ingericht en krijgt van ons nu een nieuwe opdracht gegund. Wat ons als overheidsorganisatie opvalt is dat we niet met een leverancier te maken hebben, maar met een partner, die flexibel en benaderbaar is. Het is gaaf om door projectinrichting met VR als klant zelf invloed te kunnen hebben.”

Erwin Bruinink (2ICT) gaf een workshop ‘Van data naar daadkracht’: over de impact van AI op bedrijfsprocessen en het optimaliseren daarvan.
Tolunay Azer van partner Pax 8 vertelde in het werkcafé over Security in een AI-gedreven wereld. Met AI is het aantal cyberaanvallen enorm toegenomen. Gebruik alleen goedgekeurde AI-tools om geen bedrijfsinformatie of klantdata te verliezen, was zijn boodschap. De mens is de belangrijkste en tegelijk zwakste schakel. Het is makkelijk om gehackt te worden en echt en nep is moeilijk van elkaar te onderscheiden.
De middag werd afgesloten met een informele netwerkborrel met catering en live muziek om te praten over het vak en kennis uit te wisselen.
2ICT als partner
“We hebben dit evenement georganiseerd voor onze zakelijke relaties: professionals die hun organisatie willen voorbereiden om een snel veranderende toekomst, waarbij AI en IT-cybersecurity een belangrijke rol innemen”, vertelt directeur Arthur Noordermeer. “Hiervoor hebben we in 2ICT een nieuwe samenwerkingspartner gevonden rondom IT en netwerken. In deze digitale tijd is veiligheid belangrijk, maar ook functionaliteit. AI zien we als grote kans, maar ook als bedreiging.”
Serieuze partij
Wuestman heeft zich gespecialiseerd in de audiovisuele inrichting van raadszalen en doet dit voor gemeentes in heel Nederland, van Deventer tot Middelburg. In de regio Noordwest Veluwe heeft Wuestman onder meer de raadszalen van Ermelo, Nunspeet en Nijkerk ingericht. “We lieten zien hoe onze slimme audiovisuele oplossingen het werken in de raadzaal makkelijker maken. Wat in 2004 nog in de kinderschoenen stond, is nu ontwikkeld tot heel slimme software die we integreren voor een hybride werkomgeving.”
Hiermee staat Wuestman anno 2025 heel anders op de kaart. Noordermeer: “We worden nu door gemeentes gevraagd om mee te doen aan een aanbesteding en worden landelijk gezien als een serieuze partij.” Dat bleek ook uit de aanwezigheid van de KNVB: Wuestman doet de audiovisuele inrichting van de KNVB-campus in Zeist.
Het Harderwijkse bedrijf werd vanouds geassocieerd met schrijfwaren en kantoorartikelen, maar denkt nu conceptmatig en in oplossingen. Om het werken voor mensen zo aangenaam en effectief mogelijk te maken, met werkgeluk als resultaat. Voor grote en kleinere bedrijven in de regio staat het bedrijf bekend als projectinrichter. “We werken graag op basis van partnerships waarbij we de menselijke factor willen behouden, want juist daar zijn we van toegevoegde waarde.”
Duurzaam en circulair
In de wens om meer circulair te werken werkt Wuestman waar mogelijk met producten die herbruikbaar of afbreekbaar zijn. Daarnaast wordt er bijvoorbeeld een samenwerking gestart met Recycle for Life. “Als wij apparatuur inruilen of ontmantelen bij klanten waar we nieuwe producten leveren, worden deze niet weggegooid, maar krijgen ze via Recycle For Life een tweede leven. De opbrengst komt ten gunste van ontwikkelingswerk in de Derde Wereld. Apparatuur die niet meer functioneert wordt via een dagbesteding van Zorginstelling ’s Heeren Loo ontmanteld en milieuvriendelijk afgevoerd. De maatschappelijke betrokkenheid blijkt ook uit het afstaan van een gedeelte van de winst aan goede doelen.”
Wuestman
Deventerweg 9
3843 GA Harderwijk
0341-462080
