Bedrijvenkring Ermelo 60 jaar!

Ermelo september 2026

Wat een mooi moment om bij dit jubileum te mogen starten als nieuwe voorzitter van wat in 1966 is begonnen als Fabrikanten Vereniging Ermelo en later voortgezet als Bedrijvenkring Ermelo.

Bijzonder dat ondernemers toen al de noodzaak voelden om de collectieve belangen van het Ermelose bedrijfsleven te behartigen en uit te dragen.

60 jaar later is die noodzaak er nog steeds en dat onderschrijven meer dan 100 lokale bedrijven met hun lidmaatschap!

We kunnen stellen dat onze ondernemers de spil vormen waar de samenleving op draait. Zo zijn zij essentieel voor de werkgelegenheid, het huidige welvaartsniveau, het bloeiende verenigingsleven en het mogelijk maken van evenementen. Vanuit deze overtuiging heb ik deze nieuwe rol aanvaard. Juist nu is het nodig om te helpen het lokale ondernemerschap te faciliteren en te versterken.

Wat doet de Bedrijvenkring Ermelo zoal voor ondernemers?

Ruimte voor ondernemers 

Waaronder het initiëren van nieuwe bedrijfslocaties, zoals het Ecopark langs de A28 bij afslag Horst.

Bereikbaarheid van ondernemers

Voortdurende aandacht voor en participatie in de bereikbaarheid van de bedrijven in de regio EHPZ (Ermelo-Harderwijk-Putten-Zeewolde). Zowel de A28 als de provinciale infrastructuur in het gebied zitten aan of over de maximale capaciteit, dit vraagt om aanpassingen.

Beschikbaarheid van personeel en energie

Voldoende en kundig personeel blijft voor veel bedrijven een zorg. De BKE organiseerde daarom ook dit jaar de Bedrijvenroute Ermelo. Op 19 maart deden 264 leerlingen van Groevenbeek College mee.

Daarnaast is de beschikbaarheid van energie niet meer vanzelfsprekend.

Voor een toekomstig duurzaam en energieneutraal bedrijventerrein Veldzicht is de Greendeal gesloten.

Betaalbaarheid van energie

Om energie betaalbaar te houden sloten we ons aan bij het Energiecollectief. PM Energie is onze contractpartij voor gezamenlijke inkoop van energie. Vraag gerust naar de mogelijkheden!

Regie door ondernemers

We namen het initiatief om te onderzoeken of een Bedrijven Investeringszone op Veldzicht haalbaar is, dit onderzoek is recent gestart.

Daarnaast plannen we uiteraard bijeenkomsten en bedrijfsbezoeken voor onze leden en is er periodiek overleg met het college van de gemeente Ermelo.

Bent u ondernemer en nog geen lid?

Voor nieuwe leden is het lidmaatschap voor 2026 gratis en krijgt u daarbij als welkomstgeschenk twee kaarten voor het jubileumdiner op 9 oktober. Een kennismaking in een feestelijke en ontspannen sfeer, we zien er naar uit om u te begroeten!

 

Leo van der Velden

Voorzitter Bedrijvenkring Ermelo

Stad in Bedrijf magazine

Lees nu
het héle magazine!

Lees hier
Het hele Stad in Bedrijf magazine lezen